Kam
můžete
od nás
pěšky

Ubytujte se u násObčerstvěte se u nás
Rozhledna Jarník jen pár kroků od Chaty Živec - tipy na výlety v Písku a okolí

Okolní vyhlídky

Rozhledna Jarník a Vyhlídka píseckých lesníků

Máte rádi výhledy? Pak máme hned dva tipy na výlety. Rozhlednu Jarník, která vévodí vrchu stejného jména. Vyhlídková plošina je vystavěna ve výšce 35 m a nabízí fenomenální výhled na Šumavu, Brdy, Český les a samozřejmě taky Písek a přírodní park Písecké hory. Je otevřená v sezóně a vstup je zdarma.

Druhým tipem je Vyhlídka píseckých lesníků, ideální zastávka po cestě na rozhlednu. Okolní stromy začínají výhled omezovat, i přesto má ale místo neopakovatelnou atmosféru. Najdete tu také dřevěný přístřešek, lavičky, kde si s chutí sníte svačinu, fotogenickou kovovou instalaci a pamětní kameny.

Lom U obrázku v blízkosti Chaty Živec - tipy na výlety v Písku a okolí

Příroda na dosah

Lom U obrázku a Obora U Vodáka

Jen pár minut chůze od chaty najdete Lom U obrázku. Místo, které je skutečně jako z obrázku. Od konce 19. století se zde těžil především růženín a živec, který dal jméno i naší chatě. Lom je v současnosti velmi oblíbené mineralogické naleziště, tak si určitě dejte pozor, o který kámen zakopnete. Vede sem dřevěný chodníček, který dodává lomu idylickou atmosféru.

Ani ne hodinku pěšky lesem narazíte na oboru U Vodáka, ze které budou skákat nadšením děti, ale i dospělí milovníci zvířat. Daňky a muflony tu máte totiž možnost vidět z bezprostřední blízkosti, což bývá dechberoucí zážitek. Součástí je také pozorovatelna.

Co
musíte
vidět
v okolí

Ubytujte se u nás
Kamenný most v centru Písku je jen hodinu chůze od Chaty Živec - tipy na výlety v Písku a okolí

Písek

Historické centrum a Zemský hřebčinec

Centrum Písku je k procházce jako stvořené. Projděte se po nejstarším kamenném mostě u nás a nechte na sebe dýchnout historii. Pokračujte na nově upravené nábřeží, které vás přenese do holandského Amsterdamu, a nakonec vystoupejte na vyhlídkovou věž kostela Narození Panny Marie, kde si vychutnáte rozhled z výšky 42 metrů.

Na okraji Písku vás pak čeká komplex Zemského hřebčince. Výlet doporučujeme milovníkům koní, historie i rodinám s dětmi. Zajeďte si sem v pondělí, středu nebo pátek, kdy se od 14 hodin konají pravidelné prohlídky, dá se ale domluvit i na víkend.

Hrad Zvíkov přibližně 15km od Chaty Živec - tipy na výlety v Písku a okolí

Zvíkov

Hrad Zvíkov a Zvíkovské Podhradí

Asi 15 kilometrů od Písku leží parádní cíl pro celodenní výlet. Hrad Zvíkov se tyčí nad Orlickou přehradou přímo na soutoku Vltavy a Otavy. Pod ním pak narazíte na vesničku Zvíkovské Podhradí. Výlet sem můžete spojit s projížďkou parníkem, Zvíkov je totiž jedna z jeho zastávek. Určitě doporučujeme projít si alespoň část naučné stezky Orlík – Zvíkovské Podhradí, čekají vás krásné výhledy a také se dozvíte místní zajímavosti.

Pokud se sem vypravíte v létě, užijete si zdejší koupaliště, co ale oceníte za každého počasí, je minipivovar hotelu Zvíkov. Jejich čepované vám po výletě určitě přijde vhod.

Co
musíte
vidět
v okolí

Ubytujte se u nás